خرما کلوته صادراتی + مشخصات بسته بندی عمده فله

یکی از خرمای رایج در ایران که در تاریخ‌های مرطوب طبقه‌بندی می‌شود تاریخ کلوته است که از ارقام صادراتی می‌باشد که در این رابطه قصد مطالعه ویژگی‌های ان را داریم.

این نوع از خرما به طور عمده به صورت فله، فله و در انواع مختلف بسته بندی در بازار داخلی عرضه می شود، که از کیفیت بالایی برخوردار است.

بافت نرم و گوشت مناسب خرما باعث شده یک میان‌وعده بسیار خوب برای مردم ایجاد شود. میزان بالای ویتامین ها و مواد معدنی در ان باعث می شود که این یکی از غنی ترین خرما ها باشد.

خرما کلوته صادراتی

قیمت مناسب و کیفیت بالای خرما باعث شده موقعیت ان در بازارهای داخلی و خارجی به طور قابل ملاحظه‌ای حفظ شود.

نخل خرما از گونه های نخل بالا بوده و دوره باروری در حدود ۷ تا ۱۰ سال دارد. این درخت خرما با قد ۲.۵ تا ۳.۵ سانتی متر از یکدیگر جدا شده و بستگی به محل برداشت دارد.

کلوییدهای خرما به صورت قرمه نیمه مرطوب طبقه بندی می شوند که در ان مقدار اب میوه ان متوسط و میزان رطوبت ان از ۱۲ تا ۱۴ درصد متغیر است. بسته به کیفیت، زمان برداشت و شرایط اب و هوایی محل کاشت خرما، میزان رطوبت تغییر می‌کند. این خرماها از ابتدای شهریور تا اواخر اوت برداشت شده و به عنوان یکی از خرماهای میان سال دسته بندی می شوند.

مشخصات خرما کلوته

این نوع از خرما در بسیاری از مناطق کشت می‌شود، اما بهترین ان مربوط به منطقه‌ی جیرفت کرمان است، ویژگی‌های ظاهری ان مشابه میوه خرفه است، اما بافت ان کمی سفت‌تر است.

یکی از بزرگترین خرما های ایران خرما است (خرمای کلوته) که هسته ی بسیار محکمی دارند ولی نقطه چسبیده گوشت انها به هسته زیاد نیست. افرادی که دارای طبیعت سرد هستند می توانند خرما را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانند چون خون انان بسیار گرم بوده و برای این افراد مناسب است.

بسته بندی خرما کلوته صادراتی

همانطور که در بالا اشاره شد، خرما یک نوع از تاریخ صادرات است که قیمت بستگی به عوامل مختلفی مانند: فصل برداشت، طعم، رنگ، نوع بسته بندی، کیفیت، هزینه حمل و نقل و غیره.

از انجا که تاریخ نیمه مرطوب (کلوئیدی) است، بهتر است ان را در دمای سرد پس از برداشت ان نگه دارید، و بهترین درجه حرارت توصیه شده برای ذخیره ان دمای زیر ۵ درجه سانتی گراد است.

محیط نگهداری این نوع خرما باید به شدت بهداشتی و استریلیزه شود. پس از به خدمت گرفتن انها، انها را در بسته بندی های مختلف قرار داده و به بازار عرضه می کنند.

بعد از تاریخ ساخت, نکات زیر باید مد نظر قرار گیرند:

 • با گذشت زمان ، مزه خرما کاهش پیدا میکنه.
 • وقتی شما شروع به ذخیره کردن خرما می کنید، بعد از مدتی، رطوبت که روی ان دارید خشک می شود، و باعث لکه دار شدن روی خرما می شود، که طبیعی است و به ان بلورینه سازی گفته می شود، و با کمی حرارت ان را ذوب و حذف می کند.
 • هنگامی که خرما برای مدت طولانی نگه داشته می شود، ته دیگ با خاکستر پر می شود، که شکل اولیه خود را از دست می دهد.
 • اگر شما یک حالت خشک پیدا کنید شما می توانید مقداری اب گرم بر روی ان بریزید تا بهتر به نظر برسد.
 • یکی از نشانه های تاریخ بد یا استفاده های گذشته این است که ان را دیگر هیچ طعم و عطر ندارد و فقط یک بوی غلیظ از ان بیرون می اید.
 • بهترین زمان برای مصرف خرما حدود یک هفته است، اما توجه داشته باشید که می‌توان ان را به مدت یک ماه در محیط بیرونی در یخچال به مدت یک سال ذخیره کرد و همچنین اگر بخواهید ان را منجمد کنید می‌توانید ان را برای بیش از یک سال ذخیره کنید.

خرما کلوته عمده

بسیاری از مردم قصد دارند تا خرماهای اصیل و کلوئیدی را در بازار عمده فروشی تولید کنند. چون تعداد واسطه ها قیمت اصلی خرید که مورد علاقه زیاد خواهد بود را کاهش می دهد.

رنگ این نوع خرما قهوه ای است و حدود ۹ تا ۱۱ گرم است. هنگام خرید خرما، موارد زیر ضروری می باشند:

 • پوستی که انتخاب می کنید باید نازک باشد.
 • خرما نباید بوی ترش بده
 • خاک خرما و ملاس نباید به شکر افزوده شود و دانه های شکر باید دیده شوند؛ چرا که یکی از اقلامی که نشاندهنده بد شدن خرماها است، نیشکر است.
 • خرماهایی که بسته بندی می شوند نباید چسبانده شده یا فشرده شوند.
 • توجه داشته باشید که داخل تاریخ بسته بندی نباید شامل زباله یا گیاهان کوچک باشد.
 • با توجه به اینکه هر نوع تاریخ دارای یک رنگ خاص است، قبل از خرید تاریخ، می توانید درباره نوع و ویژگی های ظاهر ان اطلاعاتی کسب کنید تا از رنگ تاریخ انتخابی خود مطلع شوید.
 • زیرا برخی از خرما چین و چروک در سطح خود را به طور طبیعی است، بنابراین چین و چروک نمی تواند به عنوان یک معیار برای تعیین تازگی ان استفاده شود.

خرما کلوته فله

هنگامی که شما تاریخ از مراکز توزیع ان را به شکل فله اماده می کنید، زیرا انها را به طور مستقیم به شما دریافت می شود، انها منجر به هزینه کمتر و در نهایت کلوت تاریخی که شما خریداری کردید قیمت کمتری نسبت به تاریخ های موجود در بازار خواهد داشت.

خرما و چیپس یک میان وعده بسیار مناسب برای بیماران است. بنابراین، در طول روز انرژی بدن برای انجام کار تامین می شود تا مصرف این مواد مغذی در بین افراد افزایش یابد.

به طور متوسط می‌توان گفت که ۴۰ گرم از کلوت خرما دارای ۱۲۰ کیلو کالری انرژی، حدود ۹۰ درصد نسبت گوشت به هسته است.

مجموعه ما یکی از معتبرترین مراکز برای تهیه و توزیع تاریخ‌های مربوط به لوتو در سراسر کشور است، که تاریخ‌ها را با یک قیمت مناسب به مشتریان ارائه می‌دهد، شما عزیزان می‌توانید با شماره تلفن سایت تماس بگیرید تا مشاوران را راهنمایی کنید.